W sobotę mieszkańcy Gminy Przemęt wzięli udział w Krajowym Treningu Pierwszej Pomocy.
Na terenie naszej gminy zajęcia odbyły się w Kaszczorze i w Solcu. Uczestnicy mogli poznać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy oraz przećwiczyć najważniejsze czynności ratunkowe.
Trening poprowadzili druhowie OSP Kaszczor i OSP Solec, którzy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, pokazując, jak właściwie reagować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
Krajowy Trening Pierwszej Pomocy jest częścią Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej (OLiOC), której celem jest przygotowanie mieszkańców do reagowania w sytuacjach kryzysowych oraz budowanie świadomości w zakresie bezpieczeństwa.
Dziękujemy druhom OSP za przeprowadzenie zajęć oraz wszystkim mieszkańcom za udział.












