Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

XXII Gminny Przegląd Widowisk Jasełkowych- Starkowo 2019

Dnia 08 i 09.01.2019 r.  w  Zespole Szkolno-Przedszkolnym  w Starkowie odbył się  XXII Gminny  Przegląd  Widowisk  Jasełkowych organizowany przez :
Zespół Szkolno–Przedszkolny w Starkowie, Stowarzyszenie Gospodarczo-Edukacyjne „Przyjaciele Szkoły” w Starkowie, Urząd Gminy w Przemęcie.

W Przeglądzie 08.01.2019 r., w  kategorii I – PRZEDSZKOLA wystąpiło 8 zespołów z Przemętu, Nowej Wsi, Perkowa, Starkowa, Radomierza, Bucza, Moch i Kaszczoru.

W Przeglądzie 09.01.2019 r., w kategorii II – SZKOŁY  PODSTAWOWE
udział wzięły trzy zespoły: ze Starkowa , Radomierza i Moch.

Gośćmi  XXII Gminnego  Przeglądu Widowisk  Jasełkowych Starkowo 2019 byli:  Wójt Gminy Przemęt – p. Janusz Frąckowiak, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie – p. Maciej Ratajczak, Dyrektorzy i zastępcy dyrektorów szkół i przedszkoli,  Sołtys wsi Starkowo – p. Adam Czapczyński,  Ksiądz wikariusz parafii w Przemęcie – ks. Michał Husiar, Prezes Stowarzyszenia Gospodarczo-Edukacyjnego „Przyjaciele Szkoły” w Starkowie – p. Mieczysław Jędrzychowski,  Rodzice i dziadkowie dzieci występujących,  opiekunowie grup i osoby odpowiedzialne za przygotowanie występów uczniów i przedszkolaków.

Wszystkie zespoły pierwszego, jak i drugiego dnia Przeglądu otrzymały poczęstunek zorganizowany przez organizatorów, dyplomy oraz nagrody w formie artykułów papierniczych, oraz zegarów ściennych. Opiekunowie grup otrzymali podziękowania za tak piękne przygotowanie dzieci i młodzieży. Przybyłe zespoły swoimi  występami  uświetniły   Przegląd.  Urząd Gminy , Stowarzyszenie Gospodarczo-Edukacyjne „Przyjaciele Szkoły”, Kuratorium Oświaty oraz Rada Rodziców ZSP w Starkowie wspaniałomyślnie przeznaczyły fundusze na organizację XXII Gminnego Przeglądu Widowisk Jasełkowych Starkowo 2019, za które zostały zakupione nagrody dla każdej z grup. Wszystkie widowiska były bardzo oryginalne i interesujące. Na scenie próbowało swoich zdolności aktorskich 1. dnia Przeglądu około 200 młodych artystów, a 2. dnia około 80 trochę starszych artystów, czyli razem 280 aktorów. Samo spotkanie zespołów spowodowało wymianę doświadczeń i pomysłów. Podsumowaniem była chęć spotkania się w przyszłym roku ,w tak wspaniałej, rodzinnej atmosferze, już na  XXIII  Gminnym Przeglądzie Widowisk Jasełkowych  Starkowo 2020.

Organizatorzy pragną bardzo podziękować: Panu Wójtowi i Radzie Gminy Przemęt za dofinansowanie nagród oraz dojazdu na Przegląd dla grup; Kuratorium Oświaty za dofinansowanie nagród; Stowarzyszeniu Gospodarczo-Edukacyjnemu „ Przyjaciele Szkoły” w Starkowie  za sfinansowanie  poczęstunku dla dzieci; dyrekcji, nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starkowie za pomoc w przygotowaniu Przeglądu; p. Ewie Kasperskiej-Ratajczak za organizację, prowadzenie Przeglądu, przygotowanie dekoracji oraz Przedstawienia Jasełkowego oraz wszystkim, którzy skorzystali z zaproszenia i przybyli na  XXII Gminny Przegląd Widowisk Jasełkowych  Starkowo 2019 w celu obejrzenia zdolności aktorskich dzieci i młodzieży pierwszego, jak i drugiego dnia przeglądu

Ewa Kasperska-Ratajczak
Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors